Trudna wiosna przed branżą budowlaną.

Eksperci prawa budowlanego

Trudna wiosna przed branżą budowlaną.

Łagodna zima dała budowlańcom nadzieję na udaną wiosnę. Niestety, problemy związane z epidemią koronawirusa sprawiają, że spodziewać się możemy fali zatorów płatniczych i bolesnych upadłości.

Branża budowlana co roku czeka na wiosnę i możliwości związane z poprawą pogody. Niestety, w tym roku humory budowlańców nie są najlepsze. Do tradycyjnych problemów, jakimi są zatory płatnicze i niechęć banków do kredytowania tego rodzaju inwestycji, doszedł kolejny. Koronawirus.

Zagrożenie epidemiologiczne w sposób bezpośredni nie uderza w branżę budowlaną tak mocno, jak na przykład w handel czy inne usługi, jednak spustoszenie, jakie wirus czyni w światowej gospodarce i widmo recesji sprawiają, że budowlańcy z niepokojem patrzą na kolejne miesiące.

Barometr EFL na pierwszy kwartał 2020r wskazywał, że aż 40% przedsiębiorców budowlanych planowało inwestycje. Taki wynik mógł dawać nadzieję na dalszy rozwój branży. Na pewno wielu inwestorów zweryfikuje swoje plany i wstrzyma się z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji. Również banki, tradycyjnie niechętnie patrzące w stronę budowlanki, zapewne przykręcą kurek z pieniądzmi dla tego sektora.

Eksperci z LegalnieNaBudowie.pl już zauważyli wzrost zapytań związanych z możliwością renegocjacji zawartych kontraktów budowlanych czy przesunięć terminów oddania rozpoczętych inwestycji. Wiele wskazuje na to, że wiosna będzie bardzo gorąca.

Zespół LegalnieNaBudowie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *